RSS

29 Haziran 2012 Cuma

Zehra Bebeğin '' Bebek Mevlütü'' Kurabiyeleri

 Zehra bebegin mevlütü için hazırladığım kurabiyeler 50 adetti...Aslında  Zehra bebeğin 2 ismi varmış.''Zehra Aynur''  bebekmiş.Aynur  ,babaannemizin adıymış.Ceren hn, ilk kez aradığında ,2 sinide yazmanı rica etmiş.Benim nasıl gözümden kaçmış , anlıyamadım  bir türlü.Çok detaylı not almama rağmen....Yoksa her 2 ismide basmak,benim için  hiç problem olmazdı. Babaannemiz kusura bakmamıştır, inşallah....
Zehra'nın kurabiyelerine eşlik eden peçetilikler hazırlandı bu sefer, anne Ceren hn'ın isteği üzerine.


Bu da  ,bu özel günün hep hatırlanması ,hiç unutulmaması için  hazırladığım ,magneti.

Güzel bir yaşantı diliyorum Zehra Aynur bebek sana....
                                                                                                                  Herkese Sevgiler......

28 Haziran 2012 Perşembe

NİŞAN KURABİYELERİ '' Aylin & Sedat ''

Aylin & Sedat çiftinin '' NİŞAN TÖRENLERİ''  için hazırladığım kurabiyeler..


Aylin hn, nişan konseptinin ,bembeyaz olacağını ,bu yüzden kurabiyelerin beyaz tülle kaplanmasını rica etti.Bu modeli de benim blogumdan beğenerek tercih etti.Yalnız hem isimler, hem de tarih konulmasını isteyince çiçeklerin konumu ufak bir değişikle böyle oldu....Aslında ,kavanozda kurabiye ile bu model arasında karasız kaldı....Kurabiyeleri almaya ,4  genç ve güzel hn birlikte geldiler.....150 adet kurabiyeyi taşımak   için!
Ömür boyu mutlu olmanız dileğiyle  ....
                                                                                                                 Herkese Sevgilerimle...

26 Haziran 2012 Salı

Mehmet Emir'in '' Bebek Mevlütü '' magnetleri

 Mehmet Emir'in ,Beypazarın'da yapılacak  mevlütü için hazırladığım '' Magnetler..
 Mehmet'in doğumunda hazırladığım kurabiyelerden ,en çok sevilenleri ,annesi Yasemin hn, magnet olarak hazırlamamı rica etti.
 Ben de ilk kez , içerisine  ,resim konulabilecek ,bir magnet de  tasarladım ,Bu yakışıklı prens için.İlk doğduğundaki resmi mail atmıştı, Emrullah bey.Şimdi ,o kadar büyümüş kü.Maaşallah....Çok güleryüzlü bir bebek.....Aslında ,çok sevgi dolu ,mutlu bir aile  gördüm karşımda....
İyi ki sizleri tanıdım....Mehmet Emir' ede tüm yaşantısımın güzelliklerle dolu, sevdikleriyle bir arada olmasını  diliyorum.
Herkese Sevgilerimle....

23 Haziran 2012 Cumartesi

BUTİK KURABİYE KURSU-ANKARA

 Bugünkü  kurabiye kursumun konuğu ,sevgili Begümdü..Bazı insanlar, bazı insanların hayatları için önemliyse eğer,sanırım  ben de Begüm 'ün hayatında önemli bir yer tutuyorum.Matematik hocasıydım, kolejdeyken, Üniversitede Matematik bölümünü okudu.Aynı semtte oturuyormuşuz.Ve kurabiye tasarlamak için  de  yine ben karşısındayım.Eminim , şimdide  çok güzel  kurabiyeler süslüycek Begümcüm.
 Begüm, benim  çoooook sevdiğim bir öğrencimdi.Ve MF ciydi.Matematiğide çok çok iyiydi. Bu arada   yeni gelin miş. kendisi.....Bugün yaşadığım mutluluğu anlatamam.
 Butik kurabiyelerle ilgili  derinnnn araştırmalar yaparken,  bana rastlamış.Benim hocam olabilir mi derken, beni karşısında buluvermiş.Düzenli ,çalışkan kişiliğini ,bugünkü kursta ta belli etti .
 Çok güzel kurabiyeler tasarladı kendisi.Bir  sürü teknikler öğrendi.Sponsoruda ,sağlam olunca, malzemeleri almak üzere vedalaştı.Ben de mi ,Begüm'ün sponsorundan destek istesem acaba!!!!
Kurabiyeleriyle birlikte, benim için pozda verdi. Manken gibi sin Begümcüm.Allah nazarlardan saklasın seni. Sevgili eşinle birlikte, fırından yeni çıkmış, mis kokulu vanilyalı kurabiyeler tadında , güzel günler geçirmeniz dileğiyle...
                                                                   Herkese Sevgilerimle....

17 Haziran 2012 Pazar

BÜYÜK BOY KURABİYE

Bu kurabiyeyi, sevgili eşim İsmail  için ,'' Babalar Gününe özel hazırladım.İlk kez böyle bir çalışma yaptım.Tüm özelliklerini ,hobilerini tek bir kurabiye üzerinde yansıtmaya çalıştım. Bu kadar değil tabi ki.
Nice '' Babalar Gününe ....Dünyanın en iyi babası, en iyi eşi....İYİKİ VARSIN.....
                                                                                     Herkese Sevgiler....

16 Haziran 2012 Cumartesi

Ceren & Deniz '' Nişan Magnetleri''

 Ceren hn 'la çok kısa  bir mailleşmeden sonra, nişan magnetleri için karar verildi.....Kalıcı olması sebebiyle ,kurabiye yerine magneti tercih etti Ceren hn.
 Ceren hn ve yakışıklı ve uzuuuuuun boylu, hem de M-A-T-E-M-A-T-İ-K-Ç-İ  nişanlısı ,benim meslektaşlarım. O kadar keyifli çalıştım ki...Yalnız detayların çok fazla olması beni gerçekten çok uğraştırdı....
 Ceren hn, aynı okulda çalışan arkadaşı aracılığıyla bana ulaştı.Minik Sera için ,bebek kurabiyeleri hazırlamıştım ,geçen sene.....
Sizlere mutluluklar diliyorum  Ceren  ve Deniz..Ömür boyu ,çok çok mutlu olmanızı temenni ediyorum.

                                                                                                                  Herkese Sevgilerimle....

15 Haziran 2012 Cuma

Müge'nin '' Kına kurabiyeleri''

 Sevgili Müge & Görkem çifti için hazırladığım '' kına Kurabiyeleri ,45 adetti.

 Müge hn  , kına için ,en çok tercih edilen '' KAFTAN  ve GÜLLÜ elleri '' blogumdan beğenerek tercih etti.

 Sabah çooook erkenden sipariş teslimatı yaptım bu sefer,Müge hn ,çok yoğun günler geçiriyor doğal olarak...Bu özel gününüzde sizin yanınızda olmaktan ve sizi tanımaktan çok  çok mutlu oldum ,Müge hn.
 Sizlere  bir ömür boyu mutluluklar diliyorum...
                                                                                Herkese Sevgilerimle...

14 Haziran 2012 Perşembe

MEZUNİYET KURABİYELERİ

 Betül hn ın  isteği üzerine  ,sevgili arkadaşı Şeyma için hazırladığım  mezunyet kurabiyeleri....13 Haziran 2012 Çarşamba

DOĞUM GÜNÜ KURABİYELERİ-DURU


 Durunun,2.kez kutlayacağı doğum günü için hazırladığım, Deniz yıldızı kurabiyeler,okuldaki arkadaşlarına dağıtılmak üzere istendi.

Geçen haftaki kutlaması için ,mini mouse lu kurabiyeler hazırlamıştım.
Güzel ailenle birlikte, nice doğum günleri diliyorum Duru'cum...
                                                                                  Herkese Sevgiler....

BEBEK KURABİYELERİ

 Sevgili Melek ,beni aradığında, sevgili hocalarına  sürpriz yapmak istediklerini  belirtti.Bu sürprizin  içinde benim kurabiyeleriminde yer almasından, kendi adıma çoook mutlu oldum.Bebeğin doğumuna  biraz daha süre varmış.O yüzden  ismi  henüz belli değilmiş. İsim basamamamın sebebi  bu.
Bu arada  ,sabah teslim almaya geldiğinde, karşımda uzun boylu,güzel mi güzel bir  genç hanımı görmek i-na-nıl-maz güzeldi.İnsan hem güzel ,hem de zeki olunca ,bizede nazar değmesin demek düşer.Kendisi TOBB da asistanmış Melek hn.ın.Bu sürpriz sanırım tez hocası içinmiş.Bu arada,  saygıdeğer anne adayımızın  dikkatine.... Melek, geç kaldım endişesiyle ,nasıl uçarak gitti ,tahmin edemezsiniz.
Hayatınız her zaman sürprizlerle dolu olsun  hocam....Bebeğinizi, sağlıkla kucağınıza  almanızı temenni ediyor ve sizleri  tebrik ediyorum.
                                                                                              Herkese Sevgilerimle

10 Haziran 2012 Pazar

DOĞUM GÜNÜ KURABİYELERİ- DURU

 Bu kurabiyelerin önemi ,benim için çok büyük oldu.Kurabiyeleri ,teslim almaya geldiklerinde,çok güzel bir sürpriz yaşadım .
Sevgili  Bige (Duru'nun annesi), beni aradığında, kızının doğum günü konseptinin , '' Mini mouse'' olduğunu ve konsepte uygun kurabiyeler hazırlamamı rica etti.Keyifle hazırladım tabii.Eşi, kızı ve kendisi geldiklerinde, bana hocammmm demesi , beni  i-na- nıl- maz duygulandırdı.Lise son sınıftayken ,Geometrilerine ben girmişim.Bilim kolejinden öğrencimmiş kendisi.Yanında minik Duru'su ,bir de ayrıca 2 aylık bebeği daha varmış.Bizim torun oluyorlar yani....Eşi de  çok efendi,çok samimi aynı zamanda  Bilgisayar mühendisi.  MF cileri seviyormuyum ne....Çok güzel bir aile tablosu ... .
Hayat sürprizlerle dolu....
                                                        Herkese Sevgilerimle....

9 Haziran 2012 Cumartesi

BEBEK KURABİYELERİ-MUSTAFA KAYRA


 Beklenenden önce gelen Mustafa bebek için hazırladığım,'' Hoşgeldin Bebek'' Kurabiyeleri....Gece 12 de gelen Uğur beyden gelen bir telefonla, anne  Figen hn'ın ,doğum sancılarının başladığı ve doğuma girdiği ve sabaha kadar 60 adet kurabiyeyi hazırlamam gerektiği söylenince,bir koşturmaca başladiki anlatamam...Ben de daha 1 hafta var diyerek ,tüm planlarımı ,ona göre ayarlamanın rahatlığı içierisinde tam yatmaya hazırlanıyorken...
Uykusuz bir gecenin ardından,   yetiştirebildiğim  Bebek Kurabiyeleri ile mutlu son....Sabah 9:30 da Uğur bey yine aradı ,ve bebeğin ve annenin sağlık durumlarının çok iyi olduğunu ve doğal olarak  Figen hn'ın biraz ağrılarının olduğunu söyledi.Ve arkadaşlarının  kurabiyeleri  teslim almaya  geleceklerini söyledi.
Uzun  ve mutlu bir yaşantın olsun Mustafa  Kayra bebek.Tüm sevdiklerinle bir arada güzel bir ömür diliyorum sana...

                                                 Herkese Sevgilerimle...

7 Haziran 2012 Perşembe

DOĞUM GÜNÜ PASTASI ve PUZZLE KURABİYE

 Nehir'in 5.yaşı için hazırladığım, yoğun çikolatalı  ''Doğum Günü Pastası''
Doğum günü sahibi ,Nehir....
 Nehir ve Eylül ,Puzzle kurabiyeyi çözmeye çalışıyorlar.....
 Ablalar yardıma geliyor....
 Epey bir uğraştan sonra, Mutlu son.....
Dev  Dinazor  kurabiye tamamlandı....
Pastasına eşlik eden cakepopslar....Çikolatalar, jelibonlar....
Yeni yaşını ,bende kutluyorum Nehircim....Yüzünün güzelliği ,güzelliklerle dolu yeni bir yaş getirsin.....

                                                                                       Herkese Sevgilerimle....

4 Haziran 2012 Pazartesi

GEÇMİŞ OLSUN KURABİYELERİ

 Çok kısa sürede hazırladığım geçmiş  olsun kurabiyeleri  Canan hn için di.....
Daha önce Arel için, doğum günü cupcakeleri hazırlamıştım.Arel'in annesi  beni aradığında, şu an hastahanede yatan , çok yakın can dostu için  sürpriz olarak '' Geçmiş olsun  kurabiyeleri hazırlamamı rica etti.Gerekli ipuçlarını aldıktan sonra, Canan hn için bu  kurabiyeleri tasarladım...Umarım bu sürpriz çok hoşunuza gider...
Tasarımlarımda bana güveniniz için sonsuz tşk.ler,Arel'in annesi.Bu aralar isimleri unutuyorum hepppp.......Sizinle yüz yüze görüşüp tanışmak çok güzeldi.....Hele gözleriniz....Maaşallah..


 Canan hn, ben de size geçmiş olsun diyorum.Böyle iyi bir dostunuz olduğu için çok şanslısınız.Bir an önce iyileşip,güzelliklerle dolu günler  geçirmeniz  dileğiyle.....
                                                                            Herkese sevgilerimle......